Adventi koszorú - a színfalak mögött

Vasárnap kezdődik az adventi időszak. Ezerrel jönnek az adventi naptár/koszorú ötletek a blogokon, fórumokon, újságokban.

Szeretném tudatosítani, hogy az adventi koszorú elsősorban nem dekoráció.

Értünk van, nekünk segít. A karácsonyra való készülődésben. Egy szimbólum, aminek jelentése van.

Így amikor neki álltok elkészíteni, megvenni az idei koszorút az otthonotokba, munkahelyetekre, gyermekeitek intézményeibe, jó ha tudjátok:

– az adventi koszorú kör alakú.

Ez az együvé tartozást, az örökkévalóságot jelképezi. Sosincs vége. Ezért húzunk karikagyűrűt is az ujjunkra, amikor örök hűséget fogadunk házastársunknak. A karácsonyi ajtódísz is erre utalva kör alakú.

ajtódísz

– az örökzöld alap is az örök életre utal

– a koszorún négy gyertya áll készen, mert az Advent négy hétig tart. Minden egyes vasárnap eggyel több gyertyát gyújthatunk meg (Igazából már szombat este meg lehet gyújtani a következőt, hiszen ez az előeste. Karácsony is 25-én van hivatalosan, de az előestéje, 24-e éjjele: a szenteste) . Mindegyik hétnek külön témaköre van, de erről inkább “fakultáción” ejtenék több szót. 🙂

négy gyertya

 

– csupán a harmadik hét gyertyáját emelném ki, mert ez színében, témájában is különbözik a többitől. Ez az öröm vasárnapja, ezért rózsaszín a szimbóluma. A többi kanóc hivatalosan lilába burkolózik, ami a bűnbánat színe. Nem szomorúságra, önostorozásra kell itt gondolni, hanem egy kis takarításra a lelkünkben: a fölöslegeset kidobni, az értékeset leporolni, használni.

Ez a “koszorú” például szerintem modern, ötletes, mégis használja az eredeti színeket, formákat:

adventi koszorú

 

Sokan nem tudnak megbarátkozni a lila-rózsaszín színkombinációval.

Jó ötlet erre, hogy más színeket használva egyszerűen a négy gyertya közül a harmadik picit különbözik. Méretében, dekorációjában, színében. Ez is hordozza a jelentését.

harmadik hét

 

Fontosnak tartom, hogy a koszorú, a szimbólum van értünk, és nem mi érte. Tehát csupán segítség, “mentőöv”( az is kör, jut eszembe) a karácsonyi készületben.

Hogy megálljunk, leüljünk, meggyújtsuk a gyertyát és magunkba világítsunk: mennyi mindenért hálásak lehetünk, mennyi minden jó dolog van az életben, s talán mi is adhatunk jót másoknak. Akárkinek.

Remélem annyira már megismertetek, hogy nem az eredeti, házilag barkácsolt, humorral összekötözött koszorúkat akarom lesöpörni a családi asztalokról! Legyen olyan, ami Nektek tetszik, ami körül Ti is szívesen kört alkottok!

Kisgyerekes családokban kedves dolog lehet az adventi időszakban – a naptár bontogatása mellett – szalmaszálakat gyűjteni egy jászolba. Ha tettél valami jót aznap, azért tehetsz egyet-egyet a fekhelybe, ahová majd a Kisded fekszik. Legyen minél puhább a hely, legyen sok-sok szalmaszál benne karácsonyig!

De ilyen hagyomány a “jóság-liszt” gyűjtés is. Egy-egy jótettért, egy-egy kanál lisztet tehetünk egy üvegbe. S karácsonykor az összegyűlt lisztből sütjük meg a karácsonyi kalácsot. Mennyi jóság lesz benne!

Hajrá, töltsétek meg tartalommal a karácsonyi dekorációt!

Képek forrása: Pinterest, saját, illetve Bibimoni

 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!