Leborulok minden óvó néni, pedagógus előtt, aki képes kivágni 24 Kippkoppot néhány száz falevéllel őszi dekorációnak, aztán télre ugyanennyi gyerekfej nagyságú hópihét is vagdos ollóval, csipkézve természetesen. Elképesztő munka lehet!
Nekik és a fanatikus dekorálóknak, no meg a lányos családoknak találták ki a Sizzixet!
Ez egy olyan vágógép, amihez nem kell sem olló, sem számítógép. Nagy előnye, hogy gyerekek is tudják használni (felügyelettel), hátránya viszont, hogy igen drága. De ha hosszú távra tervez az ember lánya, akkor megéri.
Így néz ki egy új kezdőkészlet:
forrás a képre kattintva látható
Vág papírt, textilt, vékonyabb bőrt és domborít kartont, speciális tokkal fémet is. Az alkotási variációk száma végtelen!
Lássunk néhány gyönyörű példát:
A megfelelő sablon kivágja a dobozt. Te csak összeilleszted szépen és díszíted – szintén sablonokkal – kedved szerint.
Fiúnak is készülhet dobozka:
A cuki baglyok elkészítése 10 perc a vágógéppel:
Aranyos ötlet ez a jókívánság tábla keresztelő alkalmából. A körök a géppel ripsz-ropsz kivághatók. A vendégek ráírnak egy-egy kedvességet, s szép emléket készíthetünk belőle az ünnepeltnek:
Az óvónő barát felhasználás őszre:
Ezek a vastag, fekete sablonok (BIGZ) tudnak keményebb anyaggal is bánni: filc, bőr, öntapadós fólia stb.
Hópihe pikk-pakk:
Sizzix témában is – mint mindenben – vannak túlzások (de még mennyi!):
Mondtam már, hogy a kevesebb több? 🙂
De nézzük házon belül, hogyan működik ez a csodaszerkentyű.
Az alaplapon (nagy fehér téglalap képekkel) kiválasztjuk, milyen típusú (vastagságú) sablonnal fogunk dolgozni. Esetünkben egy vékonyka kerettel, un. framelittel(ezek inkább csak papírt, vékony textilt tudnak kivágni).
Az alaplapra rátesszük az egyik átlátszó plexilapot, arra helyezzük a vágósablont a papírral, s felülre rakjuk a másik plexit, így készítve egy “szendvicset”. A vastag műanyag lapok védik a gépet a sablonok éleitől, ill. segítenek préselni a gép hengerei alatt.
Szendvicsünket áttekerjük nőiesen a gépen és ki is vágtuk a lapocskát. Én mindjárt egy másik méretben is készítettem egyet.
Mert a kisebb barna kartont domborítjuk is. Behelyezzük a kis lapot a domborító sablonba:
Áttekerve a gépen szép, domború kartont kapunk.
Csiszolópapírral picit átdörzsölve pedig kijön szépen a karton belső színe, ezzel tovább díszítve a címkét. Óriási ötlet erre a gyümölcslevek, tartós tejek doboza. A belső felületük ezüstös. Ezért domborítva, lecsiszolva ott is szépen kijön a mélyebb (fehér) szín. Filléres dekor karton!
Így készítettünk három perc alatt egyedi címkét az iskolai technika dobozra.
További négy perc alatt a szív alakú sablon segítségével pedig egy hőlégballonos képeslapot:
A vágógépet mi a Scrapboltból vettük. Nagyon segítőkész, gyors, korrekt webáruház. Fogok mutatni még felhasználási ötleteket, mert mi is folyamatosan kísérletezünk a lányokkal itthon.
S ha már gyerekbarát felhasználással volt dolgunk, jöjjön ismét két gyerekszáj házunk tájáról. Mivel nálunk jelenleg majd’ mindenki fújja az orrát és köhög, hörög, zörög (és röhög), e témában válogattam.
Egészség, természetesen
Férjem nem érezte jól magát, hazaérve lefeküdt orrot fújva, köhögve. Jártomban-keltemben szóltam neki:
– Be kellene venned egy Neo-Citrant! – pár perc múlva hallom, hogy kislányom (akkor 3 éves) oda megy édesapjához, gyengéden megsimogatja és azt búgja neki:
– Én szívesen készítek neked egy Ló-citront!
Kommunikáció a családban
P.(6 év): Mama, hányingerem van!
E.(3 év): Kettő.
én: Mi kettő?!
E.: az inge.
Ezt is vágod? 🙂
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: